Esans Satışları
25.06.2010
 
 
 
 

çiçek bahçesi
çiçek bahçesi

kırmızı güller
kırmızı güller

çiçek fulya
çiçek fulya

çiçeksevda
çiçeksevda

papatya
papatya

çiçeklar
çiçeklar


 
Kim duyduğu hoş bir kokunun izini sürmez ki? Kim hoş bir kokuyla, sevdiği birilerini, özlediği bir şeyleri hatırlamaz ; Sokakta, evinde, iş yerinde; burnuna gelen etkileyici bir kokuya insanın ilk verdiği tepki etrafına bakınmaktır. Bu hoş, etkileyici kokunun kaynağını arar; onu gözleriyle görmeye çalışır. Çoğu kez de doğru yeri kestiremez, bulamaz. Kuruluşundan bu yana yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile ulusal ve uluslararası kalite standartları çerçevesinde ürün ve hizmet sunmayı hedeflemiştir. Gelişen teknolojiyi yakından izleyerek, üretim hattına sürekli yeni yatırımlar yaparak her geçen gün kendini yenilemeye çalışmış ve dışarıya hiçbir bağımlılığı olmaksızın kendi bünyesinde her türlü üretimi yapabilecek ender firmalardan biri olmayı başarmıştır.

Lilyum Kimya Uçanyğlar  parfum,kozmetik,deterjan,sampuan, yuzey temizleyicileri gibi sanayilerine hammadde ve esans tederik etmek icin kurulmustur.

 Lilyum Kimya Uçanyğlar  Kuruluşundan bu yana yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile ulusal ve uluslararası kalite standartları çerçevesinde ürün ve hizmet sunmayı hedeflemiştir.Gelişen teknolojiyi yakından izleyerek, üretim hattına sürekli yeni yatırımlar yaparak her geçen gün kendini yenilemeye çalışmış ve dışarıya hiçbir bağımlılığı olmaksızın kendi bünyesinde her türlü üretimi yapabilecek ender firmalardan biri olmayı başarmıştır.

 

Koku, kımyasal hammaddelerin belirli bir saat blendırlerle karışıp belirli bir saat dınlendıkten sonra havaya sürekli yaymış oldukları uçucu, kimyasal ürünlerden elde edilir. Havada dağılmış olan bu moleküllerin duyumsanması ise koku almadır. Duyumsanan tek bir koku, aslında çok sayıda farklı molekülün meydana getirdiği bir etkidir.

Koku alma denilince akla ilk gelen burun olmasına rağmen koku almanın belirli bır yüzdesi geride kalanı tamamen beyinde gerçekleşir.insanlarda koku nemli olfaktör epitel dokuda bulunan  (nöron) tarafından elektriksel titreşimlerle beyindeki koku merkezine iletilir. Böylece koku beyinde duyum haline gelir. Esansın temel yağları vucut losyonu olsun el sabunu sıvı bulaşık sabunu;vs urunlerde kullanılan bır uründür tat alma ve dengeden sorumlu merkezlerle de bağlantıya geçer. Ortam ısısı ne kadar yüksek olursa buharlaşma da ısı ile doğru orantılı olarak artacağı ve moleküller daha geniş bir alana yayılacağı için algılayacağımız koku da o kadar net olur.

Koku duygu dünyamızı etkileyen en önemli öğedir, bazı davranış ve tepkilerin oluşmasına neden olur. Örneğin duyulan taze ot, yaprak ve yeşillik kokusu, ferahlık, yaşam heyecanı ve baharı anımsatır. Güzel bir çiçek kokusu da, huzur, mutluluk ve rahatlık duygusu verir.

ESANS NOTLARI

ESANS İKİ ÇEŞİDE AYRILIR :

NATUREL GRUPLAR : Doğada yetişen bitkilerin,meyvelein,çiçeklerin oluşumundan katkıksız olarak meydana gelir. 

SENTETİK GRUPLAR: Kımyasal bileşenlerden meydana gelir. 

 

 Yaprak (leaf): Biberiye (rose mary), defne, fesleğen (basil), defne (bay), kekik (thyme, oregano), nane (peppermint, spearmint), okaliptüs (eucalyptus), karanfil (clove), styrax, …

Meyve kabuğu (peel): Bergamot, greyfurt, limon, misket limonu (lime), portakal, mandalina…

Tohum (seed): Anason chavicol, havuç (carrot), acıbadem (almond), kereviz (celery), kimyon (cumin), küçük Hindistan cevizi veya muskat (nutmeg)… strax sage (glary )

Ağaç kabuğu (bark): Tarçın (cinnamon), çam (pine) limon (lime)

Kök (root): Çam  zencefil (ginger)…

Reçine (resin): Myrrh, Buhur veya tütsü (frankincence fujer francipanı)

Ağaç (wood): Camphor, Camphana,cedar, rosewood, sandalwood, babur wood ardıç (juniper)…